ART / Lithographs / Litograph in colors 11808021
nr 1180 8021
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Composition, signed, numbered 253/260, subject: 15, 5x62 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition, signerad, numrerad 253/260, motivet: 15,5x62 cm
4000
SEK 2600
Monday April 30 2018
at 18:20:37
2.400 kr
2.400 kr
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson